Son dakika haberi bulunmamaktadır.   Bize Ulaşın    Hakkımızda    Referanslarımız    Sorularınız    ÜCRETSİZ KEŞİF  
Anasayfa | Arama | Fotoğraf Galerisi | Video Galeri | Anketler | Referanslarimiz | Online Keşif Sistemine Giriş

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Sorularınız

ALARM SİSTEMİNİ EV İÇİNDE İKEN KURMAK MÜMKÜNÜMDÜR? 
Sistemdeki fonksiyon tuşları ile mümkündür. Bu fonksiyon tuşlarından birincisi ev içinde iken alarmı kurmaya yarar.Kurulmasını istediğiniz bölgeleri otomatik devreye alır, Örneğin: giriş kapısı , pencere ve balkon kapısında bulunan manyetik kontaklar gibi, hareket algılayan sensörler (pır detektör) devre dışıdır. Ev içinde istediğiniz gibi hareket ederken sistemde kurulu olacağından güvenliğiniz sağlanmış olacaktır. Fonksiyon tuşlarından ikincisi ev dışı kurulum yapar. Bu kurulum esnasında ev içinde kimsenin olmaması gerekir. Tüm kapı, pencere ve balkon kapısında bulunan manyetik kontaklarla beraber hareket algılayan sensörler(pır detektör) de kurulmuş olur.
 
 
KURULMUŞ OLAN ALARM SİSTEMİNİ NASIL DEVREDIŞI BIRAKIRIM?
Müşterinin isteği doğrultusunda giriş süresi (ortalama 15-20sn) verilir. Bu süre içinde kullanıcı kişi mutlak suretle şifreyi girerek kurulu olan sistemi devre dışı bırakabilir.

Şifrenizi kesinlikle kimseyle paylaşmayınız.
 
ALARM SİSTEMİNDE ŞİFREYİ YANLIŞ GİRERSEM NE YAPMAM GEREKİR?
Yetkili kişiler giriş süresi içerisinde şifreyi yanlış girdiğinde silme tuşu ile tekrardan şifreyi girebilir. Giriş süresinin bitiminde  siren çalmaya başlar, şifreyi doğru girinceye kadar siren çalmaya devam edecektir.
 
ALARM SİSTEMİNDE HANGİ DURUMLARDA SİREN ÇALAR?
Yetkisiz kişiler içeri girdiğinde siren çalacaktır.
Kablo kesilmesi durumunda siren  çalacaktır.
Sirenin enerjisi kesilmesi durumunda çalacaktır.
Panelin enerjisi kesildiğinde akü devreye girer, akünün bitmesi durumunda siren çalacaktır.
Yangın, panik butonu gibi uç birimlerin devreye girmesi ile siren çalacaktır.
 
 
ELEKTRİK KESİLİRSE SİSTEM DEVRE DIŞI MI OLUR?
Sistem çalışmaya devam edecektir. Ana santral ünitenin içerisinde bulunan 12v/7ah akü devreye girecektir, uç birim sayısına bağlı olarak ortalama 8 saat ile 24 saat arasında sistem aktif durumdadır.
 
HIRSIZ KABLOLARI KESERSE ALARM İPTAL OLUR MU ?
Sisteme olası bir sabotajlarda(kablo kesilmelerinde) 365 gün 24 saat kuruludur.  Sistem kurulu dahi olmasa 24 saat sabotaja karşı programlıdır. Sistemin kısa devre olması yada  kablo kesilmelerinde siren çalmaya başlayacaktır.
 
SİRENİ SUSTURMAK MÜMKÜNÜMDÜR?
 
Siren içerinde koruma muhafazası mevcuttur, darbe ve hava koşullarından etkilenmezler. Siren kapağı açıldığı taktirde 24 saat sabotaj programı devreye girer ve siren çalar . Sirenin enerjisi  bir şekilde kesildiği taktirde ise, siren içerisinde bulunan aküyü devreye alır ve direk olarak çalmaya başlar.
 
 
ALARM ÇALDIĞINDA BENİM NASIL HABERİM OLACAK ?
Haber merkezine abone iseniz  alarm, arıza vb. olağan dışı durumlarda operatörler abonelerinin belirlediği telefonları arayarak bilgilendirirler. (Haber merkezi nedir?) yada ana santral ünitesine telefon arama modülü takılmak suretiyle alarm durumunda önceden kayıt edilmiş sesli mesajı, sistem sahibinin belirlediği telefon numaralarını arayarak mesajı bırakır. Sistem istenildiğinde local olarak da çalıştırılabilir.
 
 
ALARM SİSTEMİ ÇALDIĞI ZAMAN POLİSE HABER VERİLEBİLİR Mİ ?
Haber merkezine abonelik durumunda alarmın gerçek bir alarm olduğu tespitine varıldığında  kolluk kuvvetleri bilgilendirilmekle yükümlüdür.
 
YANGIN DURUMUNDA İTFAİYE HABER VERİLEBİLİR Mİ?
 
Haber merkezine abonelik durumunda, yangın detektörünün gerçek alarm olduğu tespitine varıldığında itfaiyeyi bilgilendirmekle yükümlüdür.
 
ARIZA DURUMUNU NASIL ANLARIM?
Belirli periyotlar halinde  şifre paneli uyarı sesi verir. Akabinde trouble (arıza) ışığı yanar ise, teknik servis ile irtibata geçebilirsiniz. Haber merkezine abone iseniz, arıza durumunda sistem sahibinin belirlemiş olduğu telefon numaralarını arayıp bilgilendirir.
 
 
SİSTEMİN GARANTİ SÜRESİ  VAR MI ?  
Garanti süresi  2 yıldır. Garanti süresi sonrası oluşan arızalarda teknik servis  ücretli hizmetine devam etmektedir.
 
SORULARINIZ İÇİN : 
Sorularınız için : esalarm@hotmail.com e-posta adresimizi kullanabilir ya da 0 507 333 1199 numaralı mobil telefondan bize ulaşabilirsiniz. En kısa sürede sorularınızı yanıtlamaya çalışacağız.

 

izmir goruntulu kapi kamera alarm guvenlik sistem sistemleri izmir esalarm
Biz kimiz?01 Aralık 2009

ANKET

Alarm Güvenlik Sistemini kullandığınız mekan hangisi?


Tüm Anketler

Bu internet sitesinin tüm hakları ES Alarm ve Güvenlik Kamera Sistemleri montaj paz. ve tic. aittir. İzin alınmaksınız kopya edilemez, alıntı yapılamaz.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi